Spam

Wraz z dynamicznym rozwojem sieci komputerowej pojawiła się możliwość przesyłania wiadomości za ich pośrednictwem. I tak od kilkunastu lat poczta mailowa stała się najpopularniejszym środkiem komunikacji miedzy ludźmi w różnych miastach czy krajach.

Niemal każdy posiada własną skrzynkę e-mail, na którą są wysyłane wszystkie wiadomości. Jednak w ostatnich latach oprócz wiadomości od znajomych coraz częściej zdarza się użytkownikom kont otrzymywać informacje od anonimowych nadawców. Zazwyczaj są to przesyłki reklamowe, które wysyłane są masowo, zazwyczaj do nieznajomych adresatów, których adresy udało się zdobyć przypadkowo. Tego typu niepożądanie wiadomości nazywane są spamem. Z racji powszechnego potępienia dla tego typu praktyk poważne duże firmy nie uciekają się do tego rodzaju reklamy. Natomiast z usług spamerów chętnie korzystają mniejsze firmy, które nie mogą pozwolić sobie na korzystanie z usług profesjonalnych agencji reklamowych, które to są niezmiernie kosztowne.

Zatrudniają one osoby prywatne, których zadaniem jest przeszukiwanie Internetu w poszukiwaniu adresów różnych osób, a następnie wysyłanie na te adresy całego mnóstwa informacji reklamowych. Do tego typu metod najczęściej, jak pokazują badania uciekają się niewielkie firmy farmaceutyczne. Spamerzy mają całą gamę sposobów na pozyskiwanie nowych adresów e-mail. Zazwyczaj nie proszą oni o zgodę ani pozwolenie na wysyłanie reklam, co sprawia że jest to uciążliwe dla użytkowników poczty. W chwili obecnej praktycznie nie istnieją metody walki z tego typu uciążliwymi reklamami.

http://moontime.pl/oferta

Spam