Efektywność sprzedaży

We współczesnym świecie, dobie powszechnego konsumpcjonizmu, dużej dostępności produktów na rynku, ogromnej konkurencji, zaistniała potrzeba podjęcia działań, które umożliwią danej firmie sukces i pozyskają zaufanie konsumenta.

Sama produkcja dóbr wysokiej jakości w przystępnej cenie okazała się niewystarczająca. Wiele więc koncernów oraz mniejszych producentów zaczęło się uciekać po pomoc do fachowców zajmujących się profesjonalnym marketingiem. Czy jednak jest owy marketing? Jest określany jako tak zwany handel aktywny, taki który wychodzi naprzeciw potrzeb klienta. Chodzi zarówno o odkrycie tych potrzeb, a czasami nawet samoistne ich pobudzanie i kreowanie. Strategie marketingowe, które na zlecenie są opracowywane dla konkretnej firmy mają za zadanie przede wszystkim pozyskać nowych klientów dla danej instytucji, ale również wpłynąć na częstość dokonywania zakupów jak również ilość kupowanych produktów. Jednym słowem strategie marketingowe mają za zadanie zwiększyć efektywność sprzedaży i przyczynić się do zwiększenia zysków. Rodzaje marketingu są różne, w zależności od produktów oferowanych przez daną firmę. Ostatnio wiele firm decyduje się na promowanie swoich usług za pomocą Internetu czy telefonii komórkowej, ale stosowane są też bardziej tradycyjne formy jak na przykład marketing szeptany.

Polega on na tym, że informacje docierają do odbiorcy za pomocą bezpośredniego, pozornie spontanicznego przekazu ustnego. Równie popularne są reklamy zamieszczane w czasopismach, telewizji czy radio.

Robert Klatt

Efektywność sprzedaży