Billboard

Jak pokazują wyniki ostatnich badań wiele firm korzysta obecnie z usług profesjonalnych agencji reklamowych, które opracowują dla nich odpowiedni plan działania, którego celem jest rozpowszechnienie wizerunku firmy, dotarcie do nowych klientów oraz zwiększenie zysków. Metody, które stosuje się w tym celu są przeróżne.

Można wybierać reklamy, które prezentowane są potem w środkach masowego przekazu jak na przykład spoty telewizyjne, reklamy w czasopismach czy też reklamy radiowe. Równie często przedsiębiorcy zlecają agencjom reklamowym projektowanie plakatów reklamowych, które następnie prezentowane są na billboardach w różnych miastach oraz przy drogach krajowych. Billboard jest to nazwa zaczerpnięta z języka angielskiego, oznacza ona dużych rozmiarów tablicę, na której umieszcza się plakat reklamowy. Tablice takie mogą mieć różne rozmiary, zazwyczaj są oświetlane i umieszczane w przeróżnych miejscach. Billboardy można spotkać na budynkach w centrum miasta, poza miastem w okolicach często uczęszczanych dróg jak również w każdym innym miejscu na specjalnie przystosowanych specjalnych słupach. Coraz popularniejsze ostatnio stało się umieszczanie mniejszych billboardów na stacjach metra czy też na dworcach kolejowych.

Są to miejsca bardzo licznie uczęszczane dlatego też taka reklama może trafić do dużej grupy potencjalnych odbiorców. Cena tego typu reklam zależna jest od wielu czynników i waha się w bardzo szerokich granicach. Decydujące jednak jest miejsce umieszczenia takiej reklamy oraz oczywiście jej wielkość oraz czas przez jaki będzie w danym miejscu widniała.

www.razdwatrzycztery.com.pl

Billboard